İlginizi Çekebilir
herkes için pardus Kapak2(1)
  1. Ana Sayfa
  2. Backup Exec
  3. Basit ve Güvenli: Veritas Backup Exec 21

Basit ve Güvenli: Veritas Backup Exec 21

featured

Merhabalar;

Yeni Backup Exec 21 versiyonu genel manada basitliğe ve güvenliğe odaklanmış durumda.

Göze çarpan özellikleri ise;

Çoklu kimlik doğrulama

Günümüz de sistemlerimizde ki en büyük problem güvenliktir. 2019 yılı itibari ile güvenlik problemleri şirketlere ciddi maliyetlere sebebiyet vermiştir. Bu noktada şirketler güvenlik yatırımlarını arttırarak bu maliyetlerin ve müşteri gözünde ki itibarlarını korumaya çalışmaktadır. Backup Exec 21 versiyonu ile Çoklu kimlik doğrulama özelliği ile bu çerçevede şirketlere ek bir güvenlik sağlamayı hedeflemektedir. Bakıldığın da backuplar şirketlerin zor günlerinde kurtacısı olan bileşenlerdir. Ve yetkisiz kişilerin bu backuplara ve backup işlemlerine izinsiz erişimleri backupların sağlığı ve kararlığı açısından tehlike arz etmektedir. Backup Exec Uzaktan yönetim paneline Multi Factor Authentication veya akıllı kart sayesinde çoklu bir doğrulamadan giriş yapılabilmektedir.

 

Ransomware Virüslere Karşı Yeni Güvenlik Özellikleri

Backup Exec 21 versiyonu ile backupların bulunduğu media server’ların içindeki verilerin değiştirilmesini engellemektedir. Bu da veri güvenliğiniz için çok önemli bir noktadır.

Yeni Algoritma 

Yeni Backup Exec MD5 SHA512 algoritmasına güncellenmiştir.

Deduplication Storage Desteği

Yeni gelen özellikle vmware ve hyper-v üzerinde deduplication storage desteği geldi. Bu da daha ufak depolama alanlarını daha efektif kullanmaya fırsat sunuyor.

 

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Bilişim platformu editörü :))

Yorum Yap