İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Donanım
 3. Hitachi Vantara All Flash Storage Neler Vaad Ediyor?

Hitachi Vantara All Flash Storage Neler Vaad Ediyor?

featured

Merhabalar;

Bugün sizlere Hitachi Vantara markasının All Flash modellerinin özelliklerini anlatmaya çalışacağım.

Hitachi Vantaralar 2 farklı storage modeline sahiptir. Modeli “F” harfi ile başlayan ürünler All Flash (FullSSD), “G” harfi ile başlayanlar ise Hibrit (ssd+sas) ürünlerdir.

HitachiVantara All Flash ürünlerinde 5 madde özelinde farklı olduğunu iddia etmektedir;

 1. Tüm sistemler kendi limitleri kapsamında büyümektedir. Disk sayıları büyüdükçe controller üzerinde binen yükde artmaktadir.
  Örnek vermek gerekirse büyük yapılarda bozulan bir disk yerine geçen spare disk ortalam 1-1,5 gün civarında rebuildin işlemini bitirebilmektedir.
  Fakat Hitachi bu süreyi saatler mertebesinde gerçekleştiriyor.
 2. Hitachi storage’lar veriyi bölünebilecekleri en küçük parçalara halinde saklamaya çalışmaktadır. Bu sayede okuma, yazma gibi işlemler daha hızlı gerçekleşmektedir. Günümüzde birden fazla job ile yedekleme işlemleri yapılmaktadır. Bu alanı efektif kullanma özelliği ile daha hızlı backup ve daha hızlı restore imkanı sağlamış bulunuyor.
 3. Çoğu şirket depolama cihazlarını birden çok yapıya hizmet etmesi için kullanmaktadır. Yani çoğu firma CRM için ayrı veya SQL Server için ayrı bir storage konumlandırmaz. Dolayısıyla firmaların tüm datası aynı storage üstünde çalışmaktadır. (istisnaları ayırıyorum :) ) Mail,CRM,SQL Server,Web Server, Directory vb. gibi yapılar bunlara örnek yapılardır. Hitachi bizlere bunları tabir-i caiz ise puanlama imkanı sunuyor. Storage 100 birim olsun, siz CRM için 30 birim’i bloke edebiliyoruz. Diyelim ki CRM yazılımınız bir t vaktinde 30 birimlik performansı geçiyor, Hitachi bizlere orada da yardımcı oluyor ve bloke edilmemiş alan var ise onu otomatik veya manuel şekilde bu 30 birim’e dahil ediyor. Bu sayede herhangi bir performans kaybına sebebiyet vermiyor.
 4. Hitachi üzerinde bulunan yönetim arayüzü ile bizlere yeni yapılacak yatırımlarda kapasite konusunda fikir veriyor. Bize storage üzerinde bulunan datanın büyüklüğü, vereceğiniz bilgiler ışığında ne kadar bir alan gerektiğini bizlere sunuyor. Bunun yanında gelişmiş bir arayüze sahip management tool ile yönetimsel olarak detaylı raporlara da ulaşma imkanımız mevcut.
 5. Hitachi storage ürünlerinde en alt segmentteki cihaz ile en üst segmentteki cihaz aynı özellikleri desteklemektedir. Bu da farklı bir artısı.

Evet günün sonunda Hitachi %100 kesintisiz hizmeti garanti ediyor. POC ve DEMO imkanları ile gözünüzle görmenizi sağlıyor.

Bu noktada eğer storage konusunda bir ihtiyacınız var ise mutlaka Hitachi Vantara ürünleri ile POC veya DEMO yapmanızı tavsiye ederim.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Günlük BT operasyonlarında +8 yıllık tecrübenin yanı sıra sağlam teknik ve eğitim geçmişine sahip özel BT Yönetimi Uzmanı. Saha uygulamaları, işletim sistemleri ile ilgili olarak yüksek fonksiyonel teknik destek sağlamada uzmanlık; güçlü teknik bilgi ve uzmanlık yoluyla karmaşık sorunları çözerek sunucu altyapısını, veritabanlarını vb. yönetmek. İhtiyaçları değerlendirme, seçenekler oluşturma ve sürekli değişen koşullara uyumsuz esneklik ve uyarlanabilirlik ile iyi hazırlanmış çözümler konusunda uzman bilgi. Faaliyetleri ilgili iş birimleri ile etkin bir şekilde koordine ederek ekip, BT tedariki ve bütçe yönetiminde kapsamlı deneyime sahiptir. Ticari büyüme, örgütsel gelişim ve genel sistemler veya ağ optimizasyonu ile ilgili çözümler oluşturma ve sunma konusunda kanıtlanmış yetenek.Uzmanlık alanları;• Sistem Yönetimi • Sistem Mühendisi • Sanallaştırma • Proje Yönetimi • SAP Uygulaması • SAP Temelleri

Yorum Yap