in

HPE’nin Bulut Tabanlı Süper Bilgisayarı, COVID-19 ile Savaşmak için Kullanılıyor

Huntsville’deki Alabama Üniversitesi (UAH), ’a karşı ilaç testi için dikkate alınmak üzere virüsün proteini ile mücadele eden doğal olarak oluşan 125 ürünü tahmin etmek için ’nin tabanlı süper bilgisayarını kullanıyor.

Huntsville’deki Alabama Üniversitesi’nde (UAH) seçkin bir moleküler biyofizikçi olan Dr. Jerome Baudry, ekibinin, HPE’nin bulut tabanlı bir süper bilgisayarı içeren araştırma yolculuğundaki video bloglarındaki güncellemeleri düzenli olarak paylaşıyor. Amaç, potansiyel bir tedavi geliştirmek ve pandemi ile mücadele etmek için hangi doğal bileşiklerin (varsa) diğer kimyasal bileşiklerle birlikte kullanılabileceğini tahmin etmekti.

Araştırma, HPE ve ile ittifakın bir parçası olarak buluttan erişilen bir Cray süper bilgisayarı olan Sentinel sisteminde HPE ve UAH arasındaki yakın işbirliğinin bir parçası ile yapılan araştırmalar çok hızlı bir şekilde neticeye ulaşmaktadır.

Haftalar içerisinde; Dr.Baudry ve ekibi, keşifleri önemli ölçüde hızlandırmak için HPE’nin Cray Sentinel sistemini kullan

dılar ve ilaç araştırmalarında tercih edilen bir yöntem olan moleküler yerleştirme yaklaşımını uygulayarak, ekip, virüsün tek bir proteinine karşı 50.000 farklı doğal ürünü inceledi.

Detaylar için HPE blog sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Yazıyı Paunlayabilirsiniz.

Ekleyen Bilişim Editörü

Bilişim platformu editörü :))

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Veeam Backup for AWS v2 Yayınlandı

Şişecam’dan Dijital Hazine Yönetiminde Bir İlk Daha