in , ,

Veeam Backup for AWS v2 Yayınlandı

bugün v2 için Veeam ’ı piyasaya sürdü. Bu, buluttaki başarılı bir koruma çözümü için gerekli olan ve geri bildirim ve kullanıcı tabanından gelen isteklerle yönlendirilen birçok geliştirmeyi içeren önemli bir kilometre taşı sürümüdür. Veeam, Veri Yönetimi çözümlerini geliştirmeye devam ederken, AWS için Veeam Backup’ın en son sürümü, gerçek kurumsal düzeyde bulut veri koruması sağlamanın ön plana çıkmasını sağlıyor.

Snapshot Replica

Yeni Veeam Backup for AWS v2’de alınan snapshotlar AWS içinde farklı bölgelerde ki AWS alanlarına replika yapılabilmektedir. AWS Recovery hesaplarına izin vermeye başlayan yeni Veeam Backup for AWS v2’de bu işlemi yapmak çok kolay.

})(jQuery);

Azalan AWS Masrafları

Kısa süre önce AWS, “Anlık Görüntüler için EBS doğrudan API’leri” adlı yeni bir özellik yayınladı. Bu, EBS anlık görüntüleri aracılığıyla Amazon Elastik Blok Deposu (Amazon EBS) birimlerinde Değişen Blok Takibi (CBT) sağlar. AWS için Veeam Backup, anlık görüntüleri okumak ve yeni birimler veya örnekler oluşturmadan aralarındaki değişiklikleri kontrol etmek için bu API’lardan yararlanır. Bu sadece sürelerini azaltarak ve daha düşük ’lar sağlayarak yedekleme ve çoğaltma sürecini kolaylaştırmakla kalmaz, aynı zamanda müşterilerin yaşadığı maliyetleri de önemli ölçüde azaltır.

Uygulamaya Duyarlı Yedeklemeler

Uygulamaya duyarlı yedeklemeler (aware backup) için destek artık mevcut. Consistent backup yerine artık application aware backup (Uygulama Duyarlı Yedek) alınabilir.

</div>0/06/veeam_backup_aws_snapshot_replica-3.png 768w, https://bilisimplatformu.org/wp-content/uploads/2020/06/veeam_backup_aws_snapshot_replica-3-600x125.png 600w" sizes="(max-width: 768px) 100vw, 768px">

Daha bir çok yenilik ile karşımıza çıkan Veeam Backup for AWS v2’yi daha detaylı incelemek için Veeam Resmi sayfasında David Hill ‘in yazısını okumanızı tavsiye ederiz.

Yazıyı Paunlayabilirsiniz.

Ekleyen Bilişim Editörü

Bilişim platformu editörü :))

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Başkan Karagözoğlu: Siber Dünya Devletleri İçine Alacak Kadar Güçlü

HPE’nin Bulut Tabanlı Süper Bilgisayarı, COVID-19 ile Savaşmak için Kullanılıyor