İlginizi Çekebilir
herkes için pardus Kapak2(1)
  1. Ana Sayfa
  2. Windows Server
  3. Wsus Sunucusuna Baglanmaya Çalışırken Bir Hata Oluştu :)

Wsus Sunucusuna Baglanmaya Çalışırken Bir Hata Oluştu :)

featured

Başlıktanda anlaşıldıgı gibi arkadaşlar wsus sunucusunda genellikle hepimizin karşılaştıgı bir hatadır ve çok can sıkıcı bir hata.

Benimde başıma devamlı gelen bir problem bu nedenle biraz araştırdım ve sorunun IIS servisinden oldugunu fark ettim. IISRESET yapınca Wsus konsole acılır ve calışmaya başlar fakat bir süre sonra ayni hatayı alırsınız.

Çözüm için Internet Information Services (IIS) Manager açıyoruz ve Application Pools gelelim actıgımızda

WsusPool servisinin durdugunu göreceksiniz. Servisi start dedigimizde wsus konsol artık acılacaktır fakat bu bir cözüm degil sonrasında ayni sorun oluşmaktadır.

Gelelim sorunun nedenine sorun IIS servisinde bulunan memory limiti nedeni ile oluşmaktadır default da KB çinsinden 1843200 olarak gelir bu degeri “0” yaptıgınızda bu limiti kaldımış ve uygulamanın ihtiyacı kadar kullanmasına izin vermis oluruz.

 

Ve mutlu son Başka bir yazıda görüşmek üzere arkadaşlar.

 

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Saha operasyonları ve teknik çözüm Sistem yönetimi süreçlerinde 10+ yıl tecrübe sahibiyim. Servis seviyesinde sözleşmelere (SLA) uyum, Sistem Yönetimi Level1 ve Level 2 seviyelerinde görev aldım ürün/hizmet tedariki ve çözüm üretme süreçlerinde hem saha, hem ekip liderliği deneyimim bulunuyor. Üst Yönetime raporlama Sunum yaptım. Süreçlere ait prosedürlerin hazırlanması ve uygulanması için çalışmalar yaptım. Gerek hali hazırdaki süreçlere hızlıca uyum sağlamak, gerekse önceki tecrübelerim ile katma değer üretme arzusu ve azmindeyim. Bir aile babası olarak, sağlıklı iletişim kurmanın ve empatinin önemine inanan biriyim

Yorum Yap